“ЗЛАТНА БУБАМАРА НА ПОПУЛАРНОСТА”: Еве кога денеска на ТВ ќе може да го погледнете премиерно – најновото издание
| |

“ЗЛАТНА БУБАМАРА НА ПОПУЛАРНОСТА”: Еве кога денеска на ТВ ќе може да го погледнете премиерно – најновото издание

Доколку минатиот месец не бевте во Скопје на најновото издание на “ЗЛАТНА БУБАМАРА НА ПОПУЛАРНОСТА”, тогаш снимката од ова шоу премиерно ќе може да ја погледнете денеска на Канал 5 со почеток во 19:30h. Како и секоја година, така и оваа, на сцената имаше многу убави интерпретации во живо, сеќавања и емоции. За оние кои…

Ламбе Алабаковски со своите песни ќе “пали – гаси” и во Австралија
| | |

Ламбе Алабаковски со своите песни ќе “пали – гаси” и во Австралија

Пејачот Ламбе Алабаковски ќе има голема музичка турнеја во Австралија, а оваа вест ја потврди и самиот тој споделувајќи рекламен плакат на неговиот Facebook профил. Очигледно е дека во песните на Алабаковски ќе уживаат и “нашинците” од Австралија. Турнејата е официјално закажана за месец април, наредната 2024 година.

Иако Здравко Чолиќ има над 70 години, “запалените обожавателки” сеуште му ги подаруваат сопствените женски градници
| |

Иако Здравко Чолиќ има над 70 години, “запалените обожавателки” сеуште му ги подаруваат сопствените женски градници

Здравко Чолиќ каде и да се појави – жари и пали, иако има над 70 години. Имено, на еден од неговите последни концерти, обожавателка на сцената каде што пееше, му го фрли сопствениот градник, меѓутоа ова не е прв пат Здраво Чолиќ да си добие на подарок женски градник. “Запалените обожавателки” сеуште му ги подаруваат…

КОЈА Е ПОУБАВА БАРБИКА? Агнеса или Марјана Станојковска?
| |

КОЈА Е ПОУБАВА БАРБИКА? Агнеса или Марјана Станојковска?

Со модни комбинации и розови декорации во уникатен барби стил, пред една недела се одржа македонската премиера на „Barbie“. Како што знаете станува збор за прикажувањето на филмот од Грета Гервиг во Cineplexx. Прикажувањето на овој филм не го пропушти нашата убава водителка Марјана Станојковска, која позираше во „кутија за кукли“ и изгледаше како вистинска…

ВИДЕО: Вчера објави дека е бремена, а денес објави нова песна и спот!
| | |

ВИДЕО: Вчера објави дека е бремена, а денес објави нова песна и спот!

Навистина е непредвидлива Антониа Гиговска, посебно кога се работи за љубовта, изборот кон партнерите и новите песни. Како што информиравме вчера, пејачката Антониа Гиговска го прослави својот 22 роденден, а токму баш вчера на нејзиниот роденден, на својот инста профил ги шокираше нејзините обожаватели и македонската јавност, со нејзината објава дека наскоро ќе се оствари во…

ВЛАДО ЈАНЕВСКИ: Ова е последен пат да пеам во Прилеп!
| | |

ВЛАДО ЈАНЕВСКИ: Ова е последен пат да пеам во Прилеп!

Информативниот тим на “STANICA.MK” како еден од двата најчитани портали во прилепскиот регион, а ако не и најчитаниот во Прилеп (врз основа на последните објавени извештаи и статистики на читаност и посетеност), секогаш е постојано на терен за да Ве информира за најновите случувања и настани. Врз основа на тоа, она што вчера вечерта беше…

СКАНДАЛ НА ЕВРОВИЗИЈА: Неколку земји со неправилни шеми на гласање?
| |

СКАНДАЛ НА ЕВРОВИЗИЈА: Неколку земји со неправилни шеми на гласање?

Според севкупните гласови, вчера на годинешната Евровизија победи Украина. Како и секоја Евровизија, така и оваа, ја следат неколку скандали. Имено, партнерот на ЕБУ која го следи гласањето за време на евровизискиот натпревар истакна дека резултатите на вкупно шест земји идентификувале т.н. неправилни шеми на гласање. „Со цел да се усогласи со Насоките за гласање…

Ќерката на Здравко Чолиќ повторно во бикини
|

Ќерката на Здравко Чолиќ повторно во бикини

Ќерката на славниот пејач Здравко Чолиќ-Уна Чолиќ моментално се наоѓа на одмор во Дубаи, каде што ужива со својата другарка. Меѓутоа, она што предизвика серија на лавини на социјалните мрежи беа повторно бујните гради на ќерката на Чолиќ и фотографијата каде Уна е во костим за капење. Убавата Уна позирала во еден црн-едноделен костим за капење, кој…

Еве како изгледаше СВАДБАТА НА ПЕТАР ГРАШО
| |

Еве како изгледаше СВАДБАТА НА ПЕТАР ГРАШО

Церемонијата за која зборуваше со денови целиот балкан започна вчера во 19 часот. Новиот брачен пар-Хана Хуљиќ и Петар Грашо се венчаа во Сплит во црквата Св. Доминика каде  што самите тие го кажаа она нивно судбоносно „да“. Во црквата Св. Доминика пристигнаа и родителите на младенците, односно родителие на Грашо и родителите на младата…

| |

Марио Арангеловски со нов влог

Нема човек кој што не го знае младиот кумановец Марио Арангеловски. По професија е социолог, меѓутоа тргнувајќи од фактот дека уметноста и музиката е неговиот живот, Марио е вработен во културниот сектор во Општината Куманово. Неколку пати се натпреваруваше во реални шоуа во Бугарија и Македонија, а исто така беше дел и од “X Factor”…