ВЛАДО ЈАНЕВСКИ: Ова е последен пат да пеам во Прилеп!
| | |

ВЛАДО ЈАНЕВСКИ: Ова е последен пат да пеам во Прилеп!

Информативниот тим на “STANICA.MK” како еден од двата најчитани портали во прилепскиот регион, а ако не и најчитаниот во Прилеп (врз основа на последните објавени извештаи и статистики на читаност и посетеност), секогаш е постојано на терен за да Ве информира за најновите случувања и настани. Врз основа на тоа, она што вчера вечерта беше…

СКАНДАЛ НА ЕВРОВИЗИЈА: Неколку земји со неправилни шеми на гласање?
| |

СКАНДАЛ НА ЕВРОВИЗИЈА: Неколку земји со неправилни шеми на гласање?

Според севкупните гласови, вчера на годинешната Евровизија победи Украина. Како и секоја Евровизија, така и оваа, ја следат неколку скандали. Имено, партнерот на ЕБУ која го следи гласањето за време на евровизискиот натпревар истакна дека резултатите на вкупно шест земји идентификувале т.н. неправилни шеми на гласање. „Со цел да се усогласи со Насоките за гласање…

“ЗЛАТНА БУБАМАРА НА ПОПУЛАРНОСТА”: Еве кога на ТВ ќе може да го погледнете премиерно најновото издание
|

“ЗЛАТНА БУБАМАРА НА ПОПУЛАРНОСТА”: Еве кога на ТВ ќе може да го погледнете премиерно најновото издание

Јубилејното издание од “Златна бубамара на полуларноста-2022”, се одржа во вторникот во Арената Борис Трајковски во Скопје, а годинешното издание оваа година помина во духот на возењето на мотори, пикникот со ајвар и путер со поминат рок, летувања…Како и секоја година, така и оваа, на сцената имаше многу убави интерпретации во живо, сеќавања и емоции….

Ќерката на Здравко Чолиќ повторно во бикини
|

Ќерката на Здравко Чолиќ повторно во бикини

Ќерката на славниот пејач Здравко Чолиќ-Уна Чолиќ моментално се наоѓа на одмор во Дубаи, каде што ужива со својата другарка. Меѓутоа, она што предизвика серија на лавини на социјалните мрежи беа повторно бујните гради на ќерката на Чолиќ и фотографијата каде Уна е во костим за капење. Убавата Уна позирала во еден црн-едноделен костим за капење, кој…

Еве како изгледаше СВАДБАТА НА ПЕТАР ГРАШО
| |

Еве како изгледаше СВАДБАТА НА ПЕТАР ГРАШО

Церемонијата за која зборуваше со денови целиот балкан започна вчера во 19 часот. Новиот брачен пар-Хана Хуљиќ и Петар Грашо се венчаа во Сплит во црквата Св. Доминика каде  што самите тие го кажаа она нивно судбоносно „да“. Во црквата Св. Доминика пристигнаа и родителите на младенците, односно родителие на Грашо и родителите на младата…

| |

Марио Арангеловски со нов влог

Нема човек кој што не го знае младиот кумановец Марио Арангеловски. По професија е социолог, меѓутоа тргнувајќи од фактот дека уметноста и музиката е неговиот живот, Марио е вработен во културниот сектор во Општината Куманово. Неколку пати се натпреваруваше во реални шоуа во Бугарија и Македонија, а исто така беше дел и од “X Factor”…

|

Од оваа есен и ТВ серија за Тома Здравковиќ

Биографскиот филм за Тома Здравковиќ, каде што актерот Милан Мариќ ја игра главната улога оствари голем успех во целиот регион. Искрено, филмот без разлика дали сте фан на музиката на Здравковиќ претставува вистинско ремек дело кое е во режија на Лисинац и Драган Бјелогрлиќ, Филмот „Тома“ го прикажува Здравковиќ од неговите почетоци, па се до…

Јелена Карлеуша одмара во прекрасниот Париз-Дали ова е некаква порака до  Гранд Продукција??
| |

Јелена Карлеуша одмара во прекрасниот Париз-Дали ова е некаква порака до Гранд Продукција??

Јелена Карлеуша одмара во прекрасниот Париз, а доказ за тоа се нејзините фотографии кои што таа на социјалните мрежи постојано ги објавува. Не може, а да не се забележи дека Јелена Карлеуша ужива во  убавата опуштена париска атмосвера. Дали овие слики кои што постојано ги објавува Карлеуша симболизираат една конкретна порака до Гранд Продукција дека:…