Добивме датум за влез во ЕУ-“АПРИЛИ-ЛИЛИ”
|

Добивме датум за влез во ЕУ-“АПРИЛИ-ЛИЛИ”

Денеска е светски ден на шегата, 1 април, ден кој што години наназад се одбележува со векови, со она познато и неизбежно „априлили”. Како настанл овој празник?? Според некои извори некои кажуваат дека потекнува од Франција, кога во 14 век годината почнувала точно на 1 април-според грегоријанскиот календар. Како и да е, без разлика од…

Дали оваа изјава на Данијела Мартиновиќ значи дека премногу сериозно ја сватила нејзината врска со Петар Грашо, врска која е веќе минато??
| |

Дали оваа изјава на Данијела Мартиновиќ значи дека премногу сериозно ја сватила нејзината врска со Петар Грашо, врска која е веќе минато??

Балканската музичка сцена последниот период ја потресе веста дека пејачот кој со својот шарм, изглед и впечатлив глас кој го има освоено речиси целиот Балкан-Петар Грашо, и неговата девојка-извонредната Данијела Мартиновиќ не се повеќе во врска. Оваа вест на почетокот беше објавена од страна на неколку хрватаски медиуми, и истите се базираат на изјавата Мартина…

Аца Лукас за Ѕвездите на Гранд: Беше очигледно дека има местенки!!!
| | |

Аца Лукас за Ѕвездите на Гранд: Беше очигледно дека има местенки!!!

Овие денови се поактуелна е книгата на Аца Лукас „Ово сам ја“ книга која што со денови ја потресува балканската јавност. Еве што изјавува Лукас за музичкото натпреварување во Ѕвездите на Гранд: „Лажното чувство за големи ги тера повеќето луѓе на сцената да живеат во нереален свет. Сето ова ќе го објаснам со примерот на…

Нов хит??„Не игнорирај ме, дезинфицирај ме…”
| | |

Нов хит??„Не игнорирај ме, дезинфицирај ме…”

После  примерот на “Раке пуке-раке шлаке” од Сања Ристеска, имаме нова песна во сличен ваков стил. Станува збор за Тајна Цинцева и нејзината најнова песна “Ковид и секс”, песна во која се пее „ не игнорирај ме, дезинфицирај ме, мери ми топлина кога ме облива, дегустирај полека, немој на екс…може да е опасно ковид и…

Позираше со градник од 3.000 евра!
| |

Позираше со градник од 3.000 евра!

Станува збор за светски познатата манекенка Емили Ратајковски која што објави слика на социјалните мрежи каде што позира на плажа во едно провокативно портокалово здолниште и градник од Версаче.кој чини вкупно 3.195 долари, кој што градник е дел од колекцијата на Донатела Версаче. За каков градник станува збор, слободно погледнете на нејзините профили на социјалните…

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ се сеуште во врска?!
| |

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ се сеуште во врска?!

Балканската музичка сцена последниот период ја потресе веста дека пејачот кој со својот шарм, изглед и впечатлив глас кој го има освоено речиси целиот Балкан-Петар Грашо, и неговата девојка-извонредната Данијела Мартиновиќ не се повеќе во врска. Оваа вест беше објавена од страна на неколку хрватаски медиуми, и истите се базираат на изјавата Мартина Подгорски-раководителката за…

Ордановски и се заблагодари на Агнеса
|

Ордановски и се заблагодари на Агнеса

И покрај сите караници и ФБ препукувања помеѓу поранешниот директор на АЕК – Роберт Ордановски и неговата поранешна сопруга-Агнеса, може да се каже дека каранциците помеѓу нив речиси згаснаа. Доказ за тоа е ФБ објавата на Роберт Ордановски во која јавно и се заблагодари на неговата поранешна сопруга Агнеса за сите заеднички години поминати во…