Почина Марк Ланеган-пејачот со впечатлив баритон
|

Почина Марк Ланеган-пејачот со впечатлив баритон

“Почина Марк Ланеган-пејачот со впечатлив баритон”-како гром од ведро небо насекаде во музичкиот свет одекна веста дека пејачот, текстописецот и музичарот Марк Ланеган почина во вторникот на своја 57-годишна возраст. Ланеган починал во својот дом во Киларни-Ирска. Марк Ланеган пред извесно време ја преживеа битката со Ковид-19, па како резултат на тоа пејачот беше во…

Пожар во вилата на Бијонсе
|

Пожар во вилата на Бијонсе

Во Њу Орлеанс избил пожар во куќа за која се смета дека е во сопственост на раперот Џеј Зи и пејачата Бијонсе. Оваа куќа има вредност од  2,4 милиони долари.  Врз основа на добиените податоци сопственикот на недвижноста е поврзан со компанијата „Parkwood Entertainment“, компанија чиј основач е пејачката Бијонсе. Полицијата мисли дека пожарот е…

Дејвид Гета ги продаде своите песни за 100 милиони долари
| |

Дејвид Гета ги продаде своите песни за 100 милиони долари

За 100.000.000 долари Дејвид Гета ги продаде своите песни. Гета како продуцент на “Hey Mama“, „I Got A Feeling“, „Titanium“, и многу другу, ги продаде своите песни на “Warner Music“  за вкупно 100.000.000  Дејвид Гета договори. Врз основа на информациите, во оваа фантастична сума се вкалкулирани и неговите идни снимки. Колку “Warner Music“ ќе заработи…

Има ли музичка уметност во разголени фотографии??
| |

Има ли музичка уметност во разголени фотографии??

Во светски рамки, Италија беше победник на годинешната Евровизија. Сеуште не стивнуваат позитивните коментари и реакции.  Победникот Италија, односно рок-групата Манескин со својата песна „Зити Е Буони“ победи на годинашната Евровизија со 524 поени, каде што се натпреваруваат вкупно 26 земји во финалето на Евровизија што се одржа во Ротердам. Станува збор за рок група…

Фановите на пејачот Џон Дејвис од групата „Мили Ванили“ сеуште тагуваат по него
| |

Фановите на пејачот Џон Дејвис од групата „Мили Ванили“ сеуште тагуваат по него

Џон Дејвис, беше квалитетен пејач и истиот беше дел од групата „Мили Ванили“, меѓутоа како резултат на корона вирусот тој почина минатиот месец, на негова 66 годишна возраст. Меѓутоа и после речиси две недели од неговата смрт, неговите фанови постојано на социјалните мрежи објавуваат негови фотографии, песни… Ова само значи дека Џон Дејвис недостига, и…

Бритни Спирс не се одвојува од своето момче?!
| |

Бритни Спирс не се одвојува од своето момче?!

После сето она низ кое помина познатата светска пејачка Бритни Спирс, време е таа да биде конечно среќна, и да се препушти кон водење на здрав живот-нели?  Бритни Спирс е лудо вљубена во згодниот Сем, а според тамошните изјави пејачката благодарение на своето момче се вратила кон здравиот живот, па како резултат на тоа, Бритни…