“Керов продукција” сега на нова локација во Прилеп

“Керов продукција” сега на нова локација во Прилеп

“Керов продукција” сега се наоѓаат на нова локација во Прилеп. Во прилог, Ви го пренесуваме нивното известување до јавноста: “Возбудени сме да објавиме дека Керов продукција сега на нова локација во Прилеп во старата чаршија (наспроти клуб Калинка/TAKE FIVE ). Керов продукција е високо квалитетна компанија за производство на свадби. Тим од искусни и висококвалификувани…

ДА СЕ НАЕЖИШ! Денеска, премиера на спотот за песната “Ми заплакало селото Ваташа”
| | |

ДА СЕ НАЕЖИШ! Денеска, премиера на спотот за песната “Ми заплакало селото Ваташа”

Денеска, во 11:55 на радио Бубамара и на YouTube каналот на “Skenderovski Produkcija”, ќе биде прикажана премиера на новиот спот за песната “Ми заплакало селото Ваташа”, во изведба на Игор Џамбазов и Александра Јаневска, каде актерот мошне умешно ја рецитира „Цветови“ од Славко Јаневски, а Јаневска ја пее оваа македонска песна. Колку за потсетување, ова…

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ОВА ЛЕТО: Будва-совршена хит дестинација
|

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ОВА ЛЕТО: Будва-совршена хит дестинација

Една од неколкуте хит дестинации кои ќе Ви ги препорачаме за ова е лето е Будва, која претставува  една од најстарите урбани туристички средини кои се наоѓаат на јадранското приморје. Будва е центарот за забава и одмор-кога станува збор за црногорскиот туризам , и самата таа е сѐ попривлечна со секоја измината туристичка година, бидејќи секоја…

Грчкиот остров “Крв” фасцинира со својата природна незаменлива убавина
| |

Грчкиот остров “Крв” фасцинира со својата природна незаменлива убавина

Грција се дефинира како популарна туристичка дестинација, односно како земја која мошне често ја бираат туристите од сите краеви ширум светот. Оваа земја се карактеризира со голем број на населени острови кои што се опкружени со кристална вода, плажи со светски квалитет и сочувана природа.Како најблиска, а воедно и прекрасна туристичка дестинација токму е Грција,…

ОД ВКУСНО – ПОВКУСНО: Ги пробавте ли новите бургери од “Del Posto”?
| | |

ОД ВКУСНО – ПОВКУСНО: Ги пробавте ли новите бургери од “Del Posto”?

Del Posto – Прилеп повторно изненадува со нови, екстра свестки вкусови…. Овој пат, од Del Posto Ви ги нудат новите бургери и екстра големото, сочно гиро со богат и препознатлив вкус. Имено, нивното препознатливо мени е збогатено со нови пет ЕКСТРА квалитетни понуди: -Телешки бургер -Свински бургер -Криспи чикен бургер -Француски седвич со богат одличен…

ВИДЕО-СЕКОЈА ЧЕСТ: Слушнете како звучи ангелскиот глас на прилепчанката Викторија Стојаноска во најновиот кавер за песната “Јунаци са Кошара”
| |

ВИДЕО-СЕКОЈА ЧЕСТ: Слушнете како звучи ангелскиот глас на прилепчанката Викторија Стојаноска во најновиот кавер за песната “Јунаци са Кошара”

Викторија Стојаноска, е веќе добро позната по својот одличен глас на македонската јавност. Имено самата таа, долги години е дел од најактуелниот детски музички фестивaл “Весели Ѕвончиња by JANA”, каде што секоја година настапува во тинејџерскиот музички блок на овој фестивал. Оваа тинејџерска ѕвезда, своите обожаватели ги изненади со едно убаво-пријатно изненадување, а тоа е…

“Ана Зумба” е уникатен прилепски бренд кој што активно одржува часови по “зумба за деца”
| |

“Ана Зумба” е уникатен прилепски бренд кој што активно одржува часови по “зумба за деца”

 “Ана Зумба” е бренд кој што активно одржува часови по зумба за деца, при што часовите се наменети и прилагодени за деца на возраст од 4 до 9 години, а еден час трае 100 минути. Она што информативната екипа на информативниот портал “STANICA.MK” го забележа кај “Ана Зумба”, е креативниот-иновативен начин на работа и организирањето…

Велески: “Иднината на Комфи Ангел” е светла бидејќи имаме еден добар и успешен пат по кој чекориме веќе 17 години”
|

Велески: “Иднината на Комфи Ангел” е светла бидејќи имаме еден добар и успешен пат по кој чекориме веќе 17 години”

Компанијата “Комфи Ангел” е лидер на пазарот кога станува збор за производството и продажбата на јоргани, перници, заштитници за душеци, како и разни видови на квалитетни постелнини. Оваа компанија исто така е и лидер во својата работа која што се карактеризира со огромна посветеност, вистински начин на менаџирање, мотивирана работна сила, како и одлични човечки ресурси. Минатата…