Во нашата земја најверојатно нема да дојде бугарскиот премиер кој требаше да пристигне на 18 Јануари
|

Во нашата земја најверојатно нема да дојде бугарскиот премиер кој требаше да пристигне на 18 Јануари

Во нашата земја најверојатно нема да дојде бугарскиот премиер кој требаше да пристигне на 18 Јануари. Имено, бугарскиот претседател и бугарскиот премиер од денеска се наоѓаат во самоизолација бидејќи двајцата имале контакт со лице позитивно на ковид-19 на средба на која се зборувало за ветото во однос на Македонија. Ова се случува една недела пред…

Александар Вучиќ на српските фудбалерите им подари милион евра!

Александар Вучиќ на српските фудбалерите им подари милион евра!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, го исполни тоа што им го вети на фудбалерите на фудбалската репрезентација на Србија, а тоа е дека доколку ја победат Португалија и се изборат за пласман на Мундијалот ќе ги награди со еден милион евра, имено еве што српскиот претседател им рече на фудбалерите пред самите тие да заминат…

ТРАГЕДИЈА: Двегодишно девојче во кома по рутинска операција-Операцијата била во приватна клиника а докторката немала лиценца!!!

ТРАГЕДИЈА: Двегодишно девојче во кома по рутинска операција-Операцијата била во приватна клиника а докторката немала лиценца!!!

Станува збор за девојче од Какањ-(Босна) кое паднало во кома откако направило речиси рутинска операција во приватна клиника. Анестериологот во болницата на родителите на девојчето веднаш после операцијата им кажал дека се ќе биде во ред до самиот крај на операцијата, и дека не знае што се случило. Имено, една од двете докторки кои што…

Погребан големиот српски пејач Маринко Роквиќ
|

Погребан големиот српски пејач Маринко Роквиќ

Денес беше погребан Маринко Роквиќ, а покрај семејството и пријателите, на погребот присутни беа и колегите на Роквиќ, односно голем број на естрадни ѕвезди: Александра Пријовиќ, Филип Живојиновиќ, Јелена Карлеуша, Весна Змијанац, Халид Муслимовиќ, Ана Бекута, Мира Шкориќ, Нада Топчагиќ, Жељко Самарџиќ, Игор и Кеба Којиќ, Саша Матиќ… На погребот присутен беше и претседателот на…

Почина 5 годишно дете од Ковид 19

Почина 5 годишно дете од Ковид 19

Почина пет годишно дете од Албанија како последица од компликации со Ковид-19. Ова детенце е најмлада жртва од Ковид 19 во Албанија. Врз основа на информациите од Албанија, детето осум дена било на болнички третман во болницата во Саранда, а потоа било транспортирано во болницата во Тирана. Како резултат на влошената здравствена состојба, детето потоа…

27 годишната Ивана почина од Ковид-19, а беше верена само пред еден месец

27 годишната Ивана почина од Ковид-19, а беше верена само пред еден месец

Ивана Латовљев е 27 годишна девојка од Панчево. Станува збор за девојка која беше стоматолог во Здравствениот дом Ковачица во Војводина. 27 годишната Ивана почина од Ковид-19, а беше верена само пред еден месец по бројните обиди за реанимација на лекарите. Позитивна на корона била уште пред 7 дена, а во неделата веќе Ивана подлегна…

ЗОШТО ОТИДЕ?? ТОЧНО ЦЕЛИ 14 ГОДИНИ ОД ЗАГИНУВАЊЕТО НА ТОШЕ ПРОЕСКИ
| | |

ЗОШТО ОТИДЕ?? ТОЧНО ЦЕЛИ 14 ГОДИНИ ОД ЗАГИНУВАЊЕТО НА ТОШЕ ПРОЕСКИ

Цел Балкан, и цела наша земја денес се сеќаваат на Тоше Проески кој што точно на денешен ден пред 14 години го загуби животот во сообрајќајната несреќа која што се случи кај Нова Градишка, на патот кон Загреб. Тоше беше, и сеуште остана наш-ЕДЕН И ЕДИНСТВЕН. Неговиот живот заврши точно пред 14 години на денешен…

Почина Марина Туцаковиќ, најголемиот српски текстописец кој ги пишуваше хитовите на Цеца, Карлеуша, Лепа Брена…
|

Почина Марина Туцаковиќ, најголемиот српски текстописец кој ги пишуваше хитовите на Цеца, Карлеуша, Лепа Брена…

Почина Марина Туцаковиќ, најголемиот српски текстописец кој ги пишуваше хитовите на најголемите музички српски ѕвезди како што се Карлеуша, Цеца, Лепа Брена, Неда Украден и многу други. Туцаковиќ почина вчера на 67 годишна возраст по подолго боледување и тешка борба со ракот. Туцаковиќ ќе остане запаметена по голем број на песни како што се: „Хајде…

Дали Бугарија ќе попушти како резултат на притисоците во однос на прашањето за нашата земја??

Дали Бугарија ќе попушти како резултат на притисоците во однос на прашањето за нашата земја??

Бугарскиот претседател Радев за БНТ на Бледскиот стратешки форум  изјави дека на темата за Македонија, притисокот врз Бугарија ќе продолжи да се зголемува во наредните месеци. “Очекувањата за компромис со Бугарија растат, бидејќи во последните години односите со Скопје се во ќорсокак и Бугарија остана изолирана”, потенцираше Радев.Според бугарскиот претседател Резолуцијата го зацементира неспроведувањето на…

Првата група Авганистанци пристигна во Албанија, за брзо и кај нас!!!

Првата група Авганистанци пристигна во Албанија, за брзо и кај нас!!!

Рано утринава пристигнала првата група на авганистанци во Албанија, а на аеродромот беа пречекани од страна на  албанската министерка за надворешни работи и американската амбасадорка во Тирана-Јури Ким.Во Албанија овие авганистанци ќе останат се додека  не добијат виза за САД. Авионот слетал утрово во 3 часот со авганистанци кои работеле за американската мисија во Авганистан….