НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ОВА ЛЕТО: Будва-совршена хит дестинација
|

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ОВА ЛЕТО: Будва-совршена хит дестинација

Една од неколкуте хит дестинации кои ќе Ви ги препорачаме за ова е лето е Будва, која претставува  една од најстарите урбани туристички средини кои се наоѓаат на јадранското приморје. Будва е центарот за забава и одмор-кога станува збор за црногорскиот туризам , и самата таа е сѐ попривлечна со секоја измината туристичка година, бидејќи секоја…

Грчкиот остров “Крв” фасцинира со својата природна незаменлива убавина
| |

Грчкиот остров “Крв” фасцинира со својата природна незаменлива убавина

Грција се дефинира како популарна туристичка дестинација, односно како земја која мошне често ја бираат туристите од сите краеви ширум светот. Оваа земја се карактеризира со голем број на населени острови кои што се опкружени со кристална вода, плажи со светски квалитет и сочувана природа.Како најблиска, а воедно и прекрасна туристичка дестинација токму е Грција,…

Зошто голем број на прилепчани летово се одлучија да одат на одмор во Ксaмил?

Зошто голем број на прилепчани летово се одлучија да одат на одмор во Ксaмил?

Ксaмил претставува совршено место со голем број на прекрасни егзотични плажи како и одлично и величенствено тиркизно море кое се наоѓа на ривиерата на Јужна Албанија. Ксамил нуди одлична храна, пливање, долги сончеви денови и сето тоа за ниска пристапна цена.  Островите во Ксамил се приказна сама за себе. Една од плажите е оддалечена неполни 100 метри…

Цела Пелагонија со нетрпение чека да отпочне сезоната за капење во “Salida Aqua Park”-Прилеп
| |

Цела Пелагонија со нетрпение чека да отпочне сезоната за капење во “Salida Aqua Park”-Прилеп

Летото повторно ни се враќа, а со тоа и убавите спомени кои што се создаваат во најубавиот Аква Парк во нашата земја, а тоа е “Salida Aqua Park”, аква паркот кој што нуди одмор, релаксација како за помладите, така и за повозрасните, додека пак оние кои имаат авантуристички дух, тука повторно и оваа година ќе…