ВЕРУВАТЕ ВО ОВА? Полицијата ги обвини стаорците дека ја уништиле дрогата која се чувала во просториите на полициската станица
|

ВЕРУВАТЕ ВО ОВА? Полицијата ги обвини стаорците дека ја уништиле дрогата која се чувала во просториите на полициската станица

Уште ова го немавме видено и слушнато. Полицајци од Индија ги обвинија стаорците дека ја уништиле дрогата која се чувала во просториите на полициската станица. „Стаорците се мали животни, и не се плашат од полицијата. Тешко е да се заштити дрогата од нив“, истакнал судот во Утар Прадеш-Индија .(ТЕКСТОТ ЗА ОВАА ОБЈАВА ПРОДОЛЖУВА ВЕДНАШ ПОСЛЕ…

ПРОГЛАСЕНА Е ВОНРЕДНА СОСТОЈБА: Вклучен е црвениот аларм-еве точно за што станува збор

ПРОГЛАСЕНА Е ВОНРЕДНА СОСТОЈБА: Вклучен е црвениот аларм-еве точно за што станува збор

Во Велика Британија е прогласена вонредна состојба, а исто така издадено е т.н. црвено предупредување за екстремни горештини, врз основа на тоа што температурите може да достигнат дури и 40 степени. Метеоролошката агенција на Велика Бритианија издаде предупредување за највисоко ниво, а воедно додаде дека како резултат на времеските температури, болест и смрт може да…

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПАТНИЦИТЕ: Од денеска голема промена на скопскиот аеродром
| |

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПАТНИЦИТЕ: Од денеска голема промена на скопскиот аеродром

Денеска, „ТАВ Македонија“ ќе ја заврши реконструкцијата на пистата на Меѓународниот аеродром Скопје. Врз основа на ова, веќе денеска од 17 часот, летовите ќе почнат да се одвиваат во текот на целото деноноќие. Колку за потсетување, градежните работи на пистата почнаа на 28 март, при што распоредот на летови беше целосно изменет, па како резултат…

ТРАГЕДИЈА: 11 новороденчиња изгореа во пожар во болница

ТРАГЕДИЈА: 11 новороденчиња изгореа во пожар во болница

Голема трагедија се случи во сенегалскиот град Твауан каде единаесет новороденчиња го загубија својот живот во пожар кој што го зафатил неонаталното одделение на регионална болница во Твауан-сенегалскиот град, кој се наоѓа околу 120 километри источно од главниот град Дакар. Пожарот избувнал во болницата Мама Абду Азиз Си Дабак во Тивауан“, а според првичните сознанија…

СКАНДАЛ НА ЕВРОВИЗИЈА: Неколку земји со неправилни шеми на гласање?
| |

СКАНДАЛ НА ЕВРОВИЗИЈА: Неколку земји со неправилни шеми на гласање?

Според севкупните гласови, вчера на годинешната Евровизија победи Украина. Како и секоја Евровизија, така и оваа, ја следат неколку скандали. Имено, партнерот на ЕБУ која го следи гласањето за време на евровизискиот натпревар истакна дека резултатите на вкупно шест земји идентификувале т.н. неправилни шеми на гласање. „Со цел да се усогласи со Насоките за гласање…

СВЕТОТ ВО ШОК: Кристијано Роналдо објави дека едно од  неговите близначиња починало!
|

СВЕТОТ ВО ШОК: Кристијано Роналдо објави дека едно од неговите близначиња починало!

Кристијано Роналдо објави дека едното дете од близначињата кои ги очекуваа со неговата сопруга Георгина Родригез починало! “Со најдлабока тага ја објавуваме смртта на нашето момче. Тоа е најголемата болка што може да ја почувствува еден родител… Само раѓањето на девојчето, ни дава сила да го преживееме овој момент со малку надеж и среќа. Им…

ВИДЕО-ОВА НЕ СЕ ОЧЕКУВАШЕ: Тепачки за зејтин во супер маркет

ВИДЕО-ОВА НЕ СЕ ОЧЕКУВАШЕ: Тепачки за зејтин во супер маркет

Веќе со денови, Турција се соочува со недостиг на масло за јадење-како последица на руската инвазија во Украина од една страна, и зависноста на земјата од турскиот сончоглед. Како резултат на недостатокот на масло, во еден турски супер маркет е снимена тепачка помеѓу неколку потрошувачи кои што се караат за тоа кој побрзо да дојде…

ПОДДРШКА ЗА ОВАА МАЈКА: Таа е жена без раце која и покрај тоа одлично се грижи за нејзиното дете

ПОДДРШКА ЗА ОВАА МАЈКА: Таа е жена без раце која и покрај тоа одлично се грижи за нејзиното дете

Сара Талби е жена која е родена без раце, живее во Белгија, и е мајка на малечко женско детенце. Меѓутоа, и покрај нејзиниот инвалидитет, таа постојано со сите сили се грижи за нејзината ќерка без речиси никаков проблем. Сара црта и одлично готви, а за сето ова, наместо раце ги користи своите нозе, а исто…

Украинскиот претседател е подготвен да разговара за посветеноста на Украина да не бара членство во НАТО во замена за прекин на огнот, гаранција за безбедноста на Украина и повлекување на руските војници

Украинскиот претседател е подготвен да разговара за посветеноста на Украина да не бара членство во НАТО во замена за прекин на огнот, гаранција за безбедноста на Украина и повлекување на руските војници

Украинскиот Претседател-Зеленски е подготвен да разговара за посветеноста на Украина да не бара членство во НАТО во замена за прекин на огнот, повлекување на руските војници, како и гаранција за безбедноста на неговата земја, при што самиот тој нагласи дека доколку не се сретне со рускиот претседател тогаш во таков случај невозможно е да се…

Во оваа просторија денеска ќе се донесе одлука дали ќе продолжи војната меѓу Украина и Русија

Од страна на Белоруското МНР е објавена фотографија од просторијата каде денеска ќе се донесе одлука дали ќе продолжи војната меѓу Украина и Русијаа „Во Белорусија се е подготвено за руско-украинските преговори. Чекаме да пристигнат делегациите“, извести белоруското Министерство. Преговорите меѓу Русите и Украинците треба да започнат денеска предпладне по локално време, во близина на…