КРАЈ НА НАСТАПИТЕ?? Откако се сврши, Ален Хасановиќ постојано е со својата убавица
| |

КРАЈ НА НАСТАПИТЕ?? Откако се сврши, Ален Хасановиќ постојано е со својата убавица

Навистина мора да признаеме дека Хасановиќ е заљубен до уши, бидејќи откако се сврши, Ален постојано е со својата сакана, која мора да признаеме дека е вистинска убавица. Сето ова го потврдуваат и сликите кои што Ален постојано ги објавува на социјалните мрежи. Дали сето ова значи дека Ален конечно ќе стави крај на настапите??…

ЈА ЗАПРОСИ ПРЕД МЕСЕЦ, А ВЧЕРА ПРАВЕШЕ СВАДБА?? Прилепчанецот Ален Хасановиќ вчера вечерта за најблиските организираше “пред свадбен коктел”
|

ЈА ЗАПРОСИ ПРЕД МЕСЕЦ, А ВЧЕРА ПРАВЕШЕ СВАДБА?? Прилепчанецот Ален Хасановиќ вчера вечерта за најблиските организираше “пред свадбен коктел”

Само што ја запроси својата девојка пред речиси еден месец, прилепчанецот Ален Хасановиќ заедно со својата избраничка, вчера си направија “пред свадбен коктел”, кој всушност е подготовка за нивната свадба која ќе се случи наредното лето. Вчерашниот “пред свадбен коктел” беше во кругот на најблиските пријатели и роднини во еден прилепски хотел во центарот на…

СОПРУГАТА НА МИШО КОВАЧ: „Му даде оружје на детето-тој го купи пиштолот“
|

СОПРУГАТА НА МИШО КОВАЧ: „Му даде оружје на детето-тој го купи пиштолот“

Сликата на идеално семејство на Мишо Ковач и неговата сопруга Анита траеше се до почетокот на 90-тите, односно се до моментот кога нивниот син Еди настрада во војната. Сопругата на Мишо- Анита, за хрватските медиуми ги кажала деталите од трагичната ноќ кога го загубија синот Еди. Имено еве што точно таа изјавила за тамошните хрватски…

ЧЕСТИТКИ: Се вери Ален Хасановиќ-погледнете која е неговата избраничка
| |

ЧЕСТИТКИ: Се вери Ален Хасановиќ-погледнете која е неговата избраничка

Се вери Ален Хасановиќ, прилепчанецот кој што со својот глас го освои цел балкан, а воедно со својот шарм ја освоил и неговата избраничка Аида. “Таа рече ДА ТЕ САКАМ АИДА ” – напиша Хасановиќ на социјалните мрежи, а веднаш потоа честитки доаѓаа од сите страни. Навистина мора да признаеме дека Хасановиќ е заљубен до…

ЈОВЧЕСКИ ВЕТИ-И ИСПОЛНИ: СЕ ВРАЌА ФЕСТИВАЛОТ НА ПИВОТО ПОСЛЕ ДВЕ ГОДИНИ ПАУЗА
| |

ЈОВЧЕСКИ ВЕТИ-И ИСПОЛНИ: СЕ ВРАЌА ФЕСТИВАЛОТ НА ПИВОТО ПОСЛЕ ДВЕ ГОДИНИ ПАУЗА

Фестивалот на пивото, повторно се враќа во Прилеп после две години пауза, веднаш после петровденските пости оваа година. Како што вети прилепскиот градоначалник Борче Јовчески така и направи, при што повторно после две годишна пауза, Фестивалот на пивото се враќа во Прилеп. Од страна на локалните власти се прават последните подготовки за годинешното фестивалско издание…

Петар Грашо само што се ожени, и веднаш доаѓа во Скопје
|

Петар Грашо само што се ожени, и веднаш доаѓа во Скопје

Петар Грашо кој што важи за една од најпопуларните музички ѕвезди на овие простори ќе одржи голем солистички концерт во Скопје на 18мај во „Арена Борис Трајковски“, каде што македонската публика ќе може да ужива во неговите најголеми хитови: „Ko nam brani“, „Utorak“, „Ako te pitaju“, „Neće nas zauvik bit“, „Jel’ ti reka ‘ko“, „Voli…

Еве како изгледаше СВАДБАТА НА ПЕТАР ГРАШО
| |

Еве како изгледаше СВАДБАТА НА ПЕТАР ГРАШО

Церемонијата за која зборуваше со денови целиот балкан започна вчера во 19 часот. Новиот брачен пар-Хана Хуљиќ и Петар Грашо се венчаа во Сплит во црквата Св. Доминика каде  што самите тие го кажаа она нивно судбоносно „да“. Во црквата Св. Доминика пристигнаа и родителите на младенците, односно родителие на Грашо и родителите на младата…

Ранко Бубамара со емотивен статус се опрости од Аки Рахимовски

На социјалните мрежи сеуште не стивнуваат коментарите во однос на смртта на Аки Рахимоски. Еден од нај-емотивните статуси беше Facebook статусот на големиот Ранко Петровиќ, при што напиша: “Тажен ден и голема загуба за сите што растевме со неговите песни и уживавме на неговите концерти.Не напушти нашиот Аки-предобар човек, еден од најголемите уметници на нашите…

КАКО ЌЕ БИДЕ ОДБЕЛЕЖАН 41 РОДЕНДЕН НА НАШИОТ ТОШЕ?ПОГЛЕДНЕТЕ ВО ПРИЛОГ
| |

КАКО ЌЕ БИДЕ ОДБЕЛЕЖАН 41 РОДЕНДЕН НА НАШИОТ ТОШЕ?ПОГЛЕДНЕТЕ ВО ПРИЛОГ

Во вторник, точно на 25 Јануари, да беше жив нашиот Тоше Проески ќе наполнеше точно 41 година. По повод 41 роденден на Тоше, ќе бидат спроведени низа настани и манифестации, кои што симболично ќе го одбележат неговиот 41 роденден, денот кога е родена нашата најголема балканска музичка ѕвезда. Во прилог, погледнете ја целокупната програма која…

Почина Аки Рахимовски, а битолчани ја имаа таа чест минатата година да уживаат во неговиот последен одржан концерт во Македонија
|

Почина Аки Рахимовски, а битолчани ја имаа таа чест минатата година да уживаат во неговиот последен одржан концерт во Македонија

Популарниот пејач Аки Рахимовски почина денес на 67 годишна возраст, а оваа вест официјално е потврдена на официјалната страница на неговиот бенд ,,Парни Ваљак”. Аки Рахимовски беше фронтменот на групата „Парни ваљак“, а неодамна стана татко по трети пат, при што на свет тогаш дојде ќерката Антонија, која Аки ја доби заедно со 27 години…