| |

Еве како во среда ќе биде одбележан 42-риот роденден на Тоше

Сподели го ова:Во среда, точно на 25 Јануари, да беше жив нашиот Тоше Проески ќе наполнеше точно 42 години. По повод 42-риот роденден на Тоше, ќе бидат спроведени низа настани и манифестации, кои што симболично ќе го одбележат неговиот роденден, денот кога е родена нашата најголема балканска музичка ѕвезда.

Имено, на 25.01.2023 во спомен куќата на Тоше ќе има музички сценски настан на кој што ќе настапат Андријана Јанеска и Бојан Стојков, а истиот ден од 09 до 16 часот во Спомен куќа на Тодор Проески во Крушево Црвениот крст на Република Македонија, ќе ја организира традиционална крводарителска акција по повод роденденот на Тоше Проески.Сподели го ова:

Слични објави