|

“NEDELJA, A VIŠE VAS JA ZAGRLITI NEĆU”: Во филмот за Џеј Рамаданоски, Цеца ја пее песната која има многу емоции!

Сподели го ова:
Оваа година на 6-ти декември се навршуваат цели три години, откако замина легендата и големиот боем Џеј Рамадановски. По повод три годишнината од неговата смрт, на овој датум ќе биде премиерата на филмот за неговиот живот.

Насловната песна на филмот кој е посветен на Џеј, ќе ја пее фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, а сето тоа го објави токму самата пејачка, при што истакна:

Снимена е песна за филмот за Џеј! Фута, Марина и јас во нова песна. Нова песна, стари чувства! Едвај чекам да ја слушнете „За крај“ – напиша Цеца.Колку да Ве потсетиме, филмот за Џеј се снимаше на локација во Белград и во Панчево.Сподели го ова:

Слични објави