Во прилепско село, МВР пронајде ловечка пушка, пиштол „Црвена Застава“, рамка за пиштол, ремен за пушка и куршуми

Сподели го ова:На 06.06.2023 во с.Забрчани, прилепско, полициски службеници од ОВР Прилеп – Полициско одделение Ропотово го лишиле од слобода Ц.Т.(76) од с.Забрчани затоа што кај него биле пронајдени и одземени ловечка пушка, пиштол „Црвена Застава“, рамка за пиштол, ремен за пушка и куршуми.

По целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.Сподели го ова:

Слични објави