Пожар во куќа во Кривогаштани

Сподели го ова:На 13.10.2023 во 07.40 часот во Полициското одделение Кривогаштани било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на М.С.(63) од Кривогаштани, од кој делумно била зафатена и куќата на Г.С.(55).

Екипи на Територијалните противпожарни единици од Кривогаштани и Прилеп го изгаснале пожарот, а повредени лица нема – информира МВР.Сподели го ова:

Слични објави