И оваа година, прилепчани со бурек, греано вино и топол чај заеднички ќе ја прослават Василица

Сподели го ова:Ја продолжуваме традицијата која што ја започнавме минатата година во центарот на Прилеп!

И оваа година во духот на христијанството, заедно со вас почитувани сограѓани, симболично со парче бурек, греано вино и топол чај ќе го одбележиме празникот Св. Василиј Велики или народски кажано Василица! – се вели во поканата од Општина Прилеп.Сподели го ова:

Слични објави