|

СПАСЕНО Е БЕБЕ ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ: Минувач, во прегреан автомобил го искршил стаклото за да го извади бебето кое било внатре во самиот автомобил

Сподели го ова:На социјалните мрежи се шират фотографии од еден немил настан кој што се случил во Арлингтон-Тексас, кој што за среќа, завршил со среќен крај. Од снимката која го обиколи речиси целиот свет, се гледа спасување од заклучен автомобил на бебе, чии родители го оставиле на температура од околу 38 степени на паркинг во Арлингтон.

Врз основа на неофицијални информации, родителите на полицијата ѝ кажале дека случајно ги оставиле клучевите во автомобилот, врз основа на што таткото на бебето кое било внатре во колата, се обидел да ја скрши шофершајната со железна шипка.

За среќа, случаен минувач кој што поминувал на местото на настанот му помогнал и извадил поголема шипка, па врз основа на тоа после повеќе обиди успеале да направат широк отвор, кој што бил сосема доволен за да го излечат бебето од автомобилот.

Врз основа на информациите од социјалните мрежи, бебето било вознемирено и во кревка состојба.Сподели го ова:

Слични објави