БОГ ДА ИМ Е НА ПОМОШ: Нов земјотрес и нови жртви во Турција

Сподели го ова:
Нов земјотрес и нови жртви во Турција и Сирија, а врз основа на тоа моментално има најмалку 11 лица кои ги загубија животите. Епицентарот на овој нов земјотрес беше во близина на местото Хатај, а земјотресот бил почуствуван и во Сирија.

Врз основа на информациите од турската управа за итни случаи и природни катастрофи, новите земјотреси биле со интензитет од 6,4 и 5,8 степени според Рихтеровата скала.Сподели го ова:

Слични објави