ЖАЛОСНО: 33 годишна прилепчанка возејќи мопед изгубила контрола и паднала на коловозот кај градските гробишта во Прилеп

Сподели го ова:На 22.07.2023 во 17.45 часот било пријавено дека на излез од Градските гробишта во Прилеп, Е.М.(33) од Прилеп, управувајќи мопед „соник“ со прилепски регистарски ознаки, изгубила контрола и паднала на коловозот.

Во несреќата таа се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.Сподели го ова:

Слични објави