|

“ПРИЛЕПСКА ПОБЕДА” НИКАКО ДА ПОБЕДИ: Овој пат прилепскиот фудбалски клуб претрпе пораз од ФК Новаци

Сподели го ова:ШТО Е ПРИЧИНАТА? Уште еден нов, голем пораз за прилепскиот фудбалски клуб.

ФК Победа на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп, го одигра својот меч на сопствен – домашен терен против екипата на ФК Новаци.

ФК Новаци – кој што всушност е повратникот во Втората лига екипата, со 1:2 победи против ланскиот прволигаш ФК Победа – Прилеп. Првиот дел од натпреварот заврши со 1-1, додека пак во второто полувреме, ФК Новаци постигна и втор гол, па врз основа на тоа ФК Победа загуби со 1-2.

ФК Победа поведе со голот на Давид Дебрешлиоски, а стрелци на головите за ФК Новаци беа Иве Трифуновски и Јасин Казимоски.Сподели го ова:

Слични објави