ЗА СРЕЌА НЕ ГО ПОГОДИЛ: Го нападнал со нож, па потоа пукал кон него од огнено оружје

Сподели го ова:СВР Скопје поднесе кривична пријава против Б.И.(24) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „предизвикување општа опасност“.

На 21.09.2023 во село Семеништа, пријавениот со нож го нападнал А.С.(23), по што од огнено оружје пукал кон него, но не го погодил – информираат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави