ВЕДНАШ ПРЕНЕСЕН ВО БОЛНИЦАТА ВО ПРИЛЕП: Прилепчанец се здоби со тешки телесни повреди

Сподели го ова:На 20.10.2023 во 10.00 часот било пријавено дека на ул.„Јоска Јорданоски“во Прилеп, С.М.(50) од Прилеп кој управувал електричен тротинет паднал на коловозот.

Во несреќата тој се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп – информира МВР.Сподели го ова:

Слични објави