Претрес во прилепско, пронајдени пиштоли, пушка и муниција

Сподели го ова:Денеска (09.12.2022), полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода Г.Ј.(37) од Битола. При претрес во домот кој го користи во с.Тополчани, прилепско, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени два пиштола, три рамки за пиштоли, една пушка и неколку куршуми со различен калибар.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави