Утре во Прилеп, бесплатни новогодишни пакетчиња пред градскиот часовник

Сподели го ова:Утре во Прилеп, бесплатни новогодишни пакетчиња пред градскиот часовник, а оваа вест ја потврди и прилепскиот градоначалник Борче Јовчески кој што истакна:

“Почитувани мои сограѓани, драги дечиња, родители, баби и дедовци ве поканувам во сабота 30.12.2023 со почеток од 11:00 часот на платото околу градскиот саат, заедно во една пријатна атмосфера во рамките на Новогодишниот базар.

🤝 Заедно со општествено одговорната компанија КАМ, кловнот Лили и Дедо Мраз, ќе доделиме новогодишни пакетчиња за сите дечиња и сигурен сум дека во една магична, новогодишна атмосфера ќе измамиме насмевки кај нашите најмили!

🎆 Оваа година за новогодишната ноќ, за дочекот на новата 2024 година ќе имаме огномет во центарот на градот а додека средствата планирани за изведувачи и било каков организиран дочек ќе бидат пренаменети во хуманитарни цели!

Празничните мигови носат светлост во секој дом , хармоничната атмосфера на претстојните празници нека донесе топлина во срцата.

🙏Ви посакувам добро здравје, среќна, просперитетна и бериќетна Нова 2024 година!” – истакна прилепскиот градоначалник Борче Јовчески.Сподели го ова:

Слични објави