Голема снежна покривка на Маврово – во Прилеп снег се очекува во текот на утрешниот ден

Сподели го ова:Попова Шапка и Маврово моментално се затрупани од снег, а на Пониква има снег, меѓутоа во слаби количини.

Веќе од денес попладне, врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег и во некои од пониските места во нашата земја, а снегот во градот под Марковите Кули врз основа на прогнозите се очекува да пристигне во текот на утрешниот ден, меѓутоа дали ќе наврне доволно за да ги израдува најмладите, останува да видиме.Сподели го ова:

Слични објави