УБАВИНА! До Нова година ќе уживаме во убавото топло време

Сподели го ова:

Времето во нашата земја денеска ќе биде сончево и релативно топло, а иста таква ситуација ќе имаме и утре. Во петок, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а по котлините ќе има појава на магла и пониска дневната температура – за разлика од денеска и утре.

Во недела – претпоследниот ден од годината, времето ќе биде променливо облачно и претежно тивко. Убавото време ќе трае до ден пред Бадник, а за време на Бадник не очекува дожд.Сподели го ова:

Слични објави