АПСЕЊЕ ВО ПРИЛЕП: Прилепчанец фатен со 7480 пиротехнички средства

Сподели го ова:

На 26.12.2023 од страна на полициски службеници од СВР Битола -ОВР Прилеп на ул. „Прилепски бранители” во Прилеп, при контрола и преглед на патничко возило „голф“ управувано од А.Б (47) од Прилеп, пронајдени се и одземени вкупно 7480 парчиња пиротехнички средства.

Заради сомнение за сторено кривично дело по чл.396 од КЗ лицето е лишено од слобода и по документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава – информира МВР.Сподели го ова:

Слични објави