ТРАГЕДИЈА: Најмалку 45 загинати(од кои 12 деца)-СЕ ЗАПАЛИ МАКЕДОНСКИ АВТОБУС

Сподели го ова:


Најмалку 45 лица се загинати (од кои 12 деца) во сообраќајна несреќа на автопатот „Струма” во соседна Бугарија, кога автобус со македонски таблици се запалил. Автобусот се движел на релација од Истанбул до Скопје. Во автобусот патувале вкупно 52 патници, а овој случај го истражува Националната истражна служба поради големиот број жртви. Меѓу загинатите 7 деца, се двајца близнаци. Според најновите информации со кои располагаме, преживеани се најмалку двајца мажи и две жени кои се пренесени во болницата во Софија. ЗА ПОДЕТАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ВО ОДНОС НА СЛУЧАЈОТ-ВО СЛЕДНИТЕ ОБЈАВИ НА НАШИОТ ИНФОРМАТИВЕН ПОРТАЛ. Информативниот тим на STANICA.MK упатува сочуство до семејствата на загинатите.

Сподели го ова:

Слични објави