“СЕ ШУШКАШЕ” – АМА БИЛО ВИСТИНА! Во затворот во Прилеп е пронајдена марихуана

Сподели го ова:ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против А.Ф. (40) од Прилеп, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“.

На 03.04.2022 година, при извршен претрес кај осуденикот С.Ј.– Џ. во КПД Затвор-Прилеп била пронајдена марихуана која ја набавил од пријавениот А.Ф.. На 20.04.2022 по извршен претрес во домот каде пријавениот престојувал била пронајдена марихуана и дробилка – информира МВР.Сподели го ова:

Слични објави