РЕЗИЛ ВО ПРИЛЕП: Прилепчанец фатен “на лице место” како краде во деловен објект

Сподели го ова:На 06.04.2023 на ул.„Спиро Црне“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола -ОВР Прилеп го лишиле од слобода А.М.(33) од Прилеп. Тој бил затекнат при извршување на кривично дело „тешка кражба“ во деловен објект, при што одзел повеќе предмети.

Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.Сподели го ова:

Слични објави