ПРИЛЕПЧАНИ ВО ШОК: Млад прилепчанец си го одзеде животот

Сподели го ова:Денеска, граѓаните под градот на Марковите Кули ги потресе ужасна – страшна вест. Млад прилепчанец роден 1988 година си го одзеде својот живот.

Немилот настан се случил утрово, а денеска, во 10:20 часот ваквиот настан бил пријавен во полициската прилепска станица. Врз основа на пријавата, настанот се случил на ул.„Страшо Пинџур“ бр.3 во Прилеп, во сопствениот дом на М.Д. (1988) каде самиот тој извршил caмoyбиcтво со пиштол во пределот на сопствената глава. Веднаш потоа, смртта е констатирана од страна на доктоp на ИМП.Сподели го ова:

Слични објави