ВИДЕО: Новогодишна честитка од прилепскиот градоначалник Борче Јовчески до своите прилепчани

Сподели го ова:

Новата година е веќе на самиот праг. Прилеп, веќе се подготвува за најлудата ноќ. Прилепскиот плоштад е светлосно украсен, и се е подготвено за дочекот на Новата 2023 година. По повод Новата година, новогодишна честитка до своите сограѓани упати прилепскиот градоначалник Борче Јовчески.

“Почитувани мои сограѓани, Ви посакувам добро здравје, среќна, просперитетна и бериќетна Нова 2023 година!” – целосното обраќање на прилепскиот градоначалник, може да го погледнете во прилог на оваа објава:Сподели го ова:

Слични објави