ПРЕТРЕС ВО ПРИЛЕП: ПО НАРЕДБА НА ОСНОВНИОТ СУД – ПРИЛЕП, МВР “ВЛЕЗЕ” ВО ДОМОТ НА 33 ГОДИШЕН ПРИЛЕПЧАНЕЦ

Сподели го ова:На 20.10.2023 од страна на полициски службеници од ОВР Прилеп, со наредба од Основен суд
Прилеп, извршен е претрес во домот и други простории во Прилеп и во с.Славеј, каде живее и ги користи Д.Т.(32).

При претресот биле пронајдени и одземени оружје за сигнализација марка „Екол“ модел „Фират Магнум“ кал.9мм.

По комплетно расчистување и документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок – информира МВР.Сподели го ова:

Слични објави