НОВ СЛУЧАЈ ВО ПРИЛЕП: Продолжуваат нападите на полицајци

Сподели го ова:На 31.10.2023 на ул.„Прилепски бранители“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Д.И.(31) од Прилеп затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава – ИНФОРМИРА МВР.Сподели го ова:

Слични објави