НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА: Малолетници сакале да прегазат полицаец кој им дал знак за запирање

Сподели го ова:

На 20.10.2023 во 13.00 часот во с.Желино, тетовско од полициски службеници од СВР Тетово биле лишени од слобода малолетник од с.Копачиндол, тетовско и малолетничка од с.Добарце, тетовско, поради тоа што околу 12.00 часот во Тетово со патничко возило „бмв“ без регистарски ознаки, кое го управувало малолетникот, не застанале на даден знак за запирање од полициски службеник и се обиделе да го прегазат.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок – информира МВР.Сподели го ова:

Слични објави