Млад прилепчанец обвинет за тешка телесна повреда

Сподели го ова:Оваа слика има празен alt атрибут; Името на датотеката е BAD-DOG-POSTER-1-658x1024.jpg

СВР Битола поднесе кривична пријава против М.Р.(29) од Прилеп, поради сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 13.10.2023 година во 21.30 часот во угостителски објект во Прилеп, пријавениот физички го нападнал Р.К. и му нанел тешка телесна повреда – информира МВР.

Оваа слика има празен alt атрибут; Името на датотеката е BAD-DOG-POSTER-1-658x1024.jpg


Сподели го ова:

Слични објави