Прилепчанец со пиштол влегол во домот на родителите на неговата сопруга

Сподели го ова:Оваа слика има празен alt атрибут; Името на датотеката е BAD-DOG-POSTER-1-658x1024.jpg

СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.Т.(32) од Прилеп, поради сомнение за сторено кривично дело ,,загрозување на сигурноста“ при семејно насилство.

На 19.10.2023 во Прилеп, пријавениот во домот на родителите на неговата сопруга им упатил закани, при што со себе носел пиштол. Од страна на полициски службеници бил извршен претрес во неговиот дом и пиштолот му бил одземен – ИНФОРМИРА МВР.

Оваа слика има празен alt атрибут; Името на датотеката е BAD-DOG-POSTER-1-658x1024.jpg


Сподели го ова:

Слични објави