Групна тепачка во прилепска населба во која учествувале 7 лица

Сподели го ова:Во текот на вчерашниот ден на 26.06.2023 година, полициски службеници од ОВР Прилеп од населба „Три Багреми„ во Прилеп, ги лишиле од слобода Е.А.(32), В.А.(54), С.А.(25), Ѓ.А.(33), Ш.Р.(24), М.А.(28), Џ.А.(33) сите од Прилеп, затоа што истите во прилепската населба Тризла учествувале во меѓусебна физичка пресметка.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.Сподели го ова:

Слични објави