Приведен прилепчанец затоа што агресивно се однесувал врз полициски службеник

Сподели го ова:На 25.06.2023 околу 23.20 часот во Прилеп од полициски службеници е приведен З.З.(43) од Прилеп, затоа што агресивно се однесувал кон полициски службеник кој вршел службени дејствија од областа на сообраќајот.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава – известуваат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави