ФОТО: Расцутил Прилеп во пролетен сјај – “божем” е мај!

Сподели го ова:Пролетта веќе започна да царува во нашиот Прилеп, градот кој што во овој временски период од годинaта, секогаш е опиен и обоен од мирисот и боите на пролетта.

И денеска ќе имаме пролетни температури до 20-тиот степен, меѓутоа времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Попладне, на некои места можни се врнежи од дожд и грмежи.Сподели го ова:

Слични објави