Двајца прилепчани обвинети за насилство – оштетиле дел од инвентарот на угостителски објект, а исто така му се заканиле на вработениот кој работел во објекот

Сподели го ова:


ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против А.М.(29) и К.М.(40), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 27.08.2023 во угостителски објект на патот Прилеп – Градско, пријавените се заканиле на вработен, а оштетиле и дел од инвентарот во објектот – информираат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави