АИРЛИЈА: Од денес следува голем пораст на дневните температури

Сподели го ова:Во следните денови ќе настапи стабилизирање на времето и пораст на дневните температури, при што може да очекуваме и вистинска пролет, иако пролетта календарски не е пристигната.

Ќе имаме променливо облачно време со кратки сончеви периоди, а максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16 степени.Сподели го ова:

Слични објави