АПСЕЊЕ ВО ПРИЛЕП: Aгресивно се однесувал и попречувал полициски службеници при вршење на службени дејствија

Сподели го ова:

На 23.09.2023 во 23.15 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода И.Т.(48) од Прилеп затоа што агресивно се однесувал и попречувал полициски службеници при вршење на службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок -информираат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави