За само 6 часа, МВР во Прилеп казни над 30 возачи кои возеле под дејство на алкохол

Сподели го ова:Вчера (14.05.2023) во периодот од 16.00 до 22.00 часот на територијата на СВР Битола спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 97 возачи од кои (31-Прилеп, 19-Битола, 28 Ресен, 6-Демир Хисар, 13-Македонски Брод).

Од вкупно 97 возачи, 58 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 38 надвор од населено место.

На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.Сподели го ова:

Слични објави