За само 24 часа, во Прилеп 17 нови случаеви на заболени од Ковид 19-НОВИ 18 ПОЧИНАТИ ЛИЦА НА НИВО НА ЦЕЛА ЗЕМЈА

Сподели го ова:


Во последните 24 часа направени се 2.633 тестирања, а регистрирани се 389 нови случаи на КОВИД-19, од кои 17 се од Прилеп. Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 18 починати лица на ниво на цела држава. Регистрирани сe 317 оздравени пациенти од кои 42 се од Прилеп. Досега во земјата се направени вкупно 1.449.036 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 212.220, бројот на оздравени пациенти е 196.249, на починати е 7.436, а бројот на активни случаи изнесува 8.535

Сподели го ова:

Слични објави