Во Точила, младо момче од Прилеп со својот автомобил удри во 83 годишна старица

Сподели го ова:
На 29.08.2023 во 12,00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Војводинска“ во Прилеп, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.Л.(26) од Прилеп, удрило во Н.В.(83) од Прилеп.

По несреќата Н.В. била префрлена во Градската болница Прилеп каде и биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото извршила екипа од Полициска станица Прилеп – ИНФОРМИРААТ ОД МВР.Сподели го ова:

Слични објави