Во рацете на полицијата “падна” уште еден прилепски дилер на дрога

Сподели го ова:

На 27.09.2023 полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го лишиле од слобода С.Л.(26) од Прилеп.

При претрес во неговиот дом на ул.„Гостиварска” во Прилеп, спроведен врз основа на наредба од Основен суд Прилеп, пронајдени се и одземени кутија со цветови од растението Cannabis, шеснаесет опаковки со бела грутчеста материја, дваесет опаковки со марихуана и предмети со остатоци од марихуана.

Лицето е приведено во полициска станица Прилеп и по документирање на случајот ќе следува соодветна пријава – информираат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави