Во прилепската болница бил примен австралијанецот кој што додека летал „змај“, паднал и се здобил со тешки повреди

Сподели го ова:На 09.08.2023 во 12.15 часот во ОВР Крушево било пријавено дека на место Мечкин Камен во Крушево, за време на одржување на Светско првенство во змајарство, учесникот Г.Х.(65) од Австралија, додека летал со летало „змај“ паднал и се здобил со повреди.

Тој бил пренесен во Општа болница „Борка Талески“ во Прилеп, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид бил извршен – известуваат од МВР.Сподели го ова:

Слични објави