Прилепчани зависни од социјални мрежи

Прилепчани зависни од социјални мрежи

Вчерашниот прекин на Facebook мрежата, беше доказ дека нашите сограѓани се зависни од социјални мрежи. На Facebook мрежата вчера не можеше да се пристапи еден извесен период, а веќе кај поголемиот број на наши сограѓани (како што ни изјавија и самите) се појави напнатост, нервоза, и постојано проверување на мобилните телефони за да се види…

Во последните 24 часа регистрирани се 577 нови случаи на КОВИД-19, од кои 21 во Прилеп

Во последните 24 часа регистрирани се 577 нови случаи на КОВИД-19, од кои 21 во Прилеп

Во последните 24 часа се направени 5.362 тестирања, а регистрирани се 577 нови случаи на КОВИД-19, од кои 21 во Прилеп. Пријавени се 30 починати лица: 7 починати лица од Скопје (53г, 65г, 72г, 78г, 82г, 83г, и 85г), по 5 починати лица од Гостивар (23г, 37г, 66г, 70г и 71г) и Струмица (55г, 67г,…

Во светски рамки нашата земја е на 5-то место во однос на смртност како последица на корона вирусот

Во светски рамки нашата земја е на 5-то место во однос на смртност како последица на корона вирусот

Бројките на починати како последица на коронавирусот во нашата земја и понатаму се загрижувачки и двоцифрени, при што во последнава недела регистрирани се 208 смртни случаи. Врз основа на податоците на сајтот „Ворлдметер“ нашата земја во однос на смртност како последица на коронавирусот во Европа се наоѓа на четврто место по стапката на смртност на…

29 нови заболени прилепчани со Ковид 19

29 нови заболени прилепчани со Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 5.844 тестирањe, а регистрирани се 870 нови случаи на КОВИД-19, од кои 29 се од Прилеп. Пријавени се 37 починати лица: 10 починати лица од Скопје (78г, 73г, 71г, 69г, 69г, 67г, 61г, 56г, 48г, 42г), 8 починати лица од Тетово (85г, 83г, 80г, 78г, 74г, 63г, 62г, 53г…

Ќерката на Здравко Чолиќ позира во сексапилен костим за капење

Ќерката на Здравко Чолиќ позира во сексапилен костим за капење

На социјалните мрежи убавата Уна Чолиќ која е ќерка на Здравко Чолиќ речиси редовно ги воодушевува своите фанови со фотографии од нејзините патувања. Исклучок од сето ова Уна Чолиќ не направи и овој пат, при што таа објави фотографии од својот летен одмор во Хрватска. На сликите кои ги објави на нејзините социјални профили Уна…

Хаос на автопатот Охрид-Кичево, покриенo телo, погребални возила и редици колони

Хаос на автопатот Охрид-Кичево, покриенo телo, погребални возила и редици колони

Вчера вечерта нашата екипа враќајќи се од терен, на автопатот помеѓу Охрид и Кичево во месноста Дебрца околу 19 часот и 40 минути забележа тешка сообрајќајна несреќа во која според информациите на терен учествуваа најмалку 3 возила. На лице место колку што можевме да забележиме имаше едно покриено тело -загинат патник во оваа сообраќајна несреќа,…

Махир Мулалиќ е победник во сезоната 2020/2021 во “Ѕвездите на Гранд”

Махир Мулалиќ е победник во сезоната 2020/2021 во “Ѕвездите на Гранд”

Махир Мулалиќ е победник во сезоната 2020/2021 во “Ѕвездите на Гранд”. Овој добитни освен статуетката си добие и автомобил Шкода, снимање на 2 песни и комплетен маркетинг од страна на Гранд Продукција. Второто место го освои Исак Шабановиќ кој имаше само неполни 3000 гласови помалку од Махир. Инаку Исак Шабановиќ беше главен фаворит за победа…