Во Прилеп сообраќајна незгода помеѓу „опел“ и полициско возило „фолксваген“ сопственост на МВР

Сподели го ова:
На 20.08.2023 во 16,30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на крстосницата од ул.„Тризла“ со ул.„Петар Ацев“ се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „опел“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.С. (59) од Прилеп и возило „фолксваген“ сопственост на МВР, а управувано од полициски службеник од ОВР Прилеп.

Притоа, со телесни повреди се здобиле С.Ј., М. Ј., М. Ј. и М.С., констатирани во болницата во Прилеп. Увид на местото извршила екипа од ОВР Прилеп – информират од МВР.Сподели го ова:

Слични објави