ВЕСЕЛ ВИКЕНД ВО ПРИЛЕП: МВР санкционира 34 возачи кои возеле под дејство на алкохол

Сподели го ова:Во текот на изминатата вечер (18/19.11.2023), во периодот од 23.00 до 05.00 часот, на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата санкционирани се 59 возачи.

Од нив, 34 на територија на Прилеп, 15 во Битола, четири во Македонски Брод, три Крушево, два во Ресен и еден во Демир Хисар. За време на контролата биле санкционирани и 33 други видови прекршоци – информира МВР.Сподели го ова:

Слични објави