УЖИВАЈТЕ ВО ДЕНЕШНИОТ СОНЧЕВ ДЕН: Денеска температура до 22 степени

Сподели го ова:Денеска, минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 7, а пак максималната ќе го достигне 21 степен.

Времето ќе биде сончево и релативно топло, проследено со мала до умерена локална облачност.

Во следните два – три дена, ќе се задржи релативно топло време, меѓутоа не е исклучена можноста од локални врнежи од дожд во вечерните часови -особено во петок.Сподели го ова:

Слични објави