“СТАНИЦА.МК” ДИРЕКТНО ОД ТЕРЕН: Сообраќајка во центарот на Прилеп

Сподели го ова:Објективот на нашата информативна екипа денеска во центарот на градот, “улови” сообраќајка на раскрсницата кај НУЦК Марко Цепенков во Прилеп. Станува збор за ауди со прилепски регистарски ознаки, и мотоцикл.

Во несреќата според засега неофицијални информации, повредено е едно лице со лесни телесни повреди.

Веднаш по несреќата, увид на местото изврши екипа од Полициската станица Прилеп.

ЗАБРАНЕТО Е ПРЕВЗЕМАЊЕ НА СЛИКИТЕ ОД ОВАА ОБЈАВА ОД СТРАНА НА ДРУГИ ИНФОРМАТИВНИ ПОРТАЛИ, БЕЗ ПРЕТХОДНА ОФИЦИЈАЛНА ДОЗВОЛА ОД “СТАНИЦА.МК”Сподели го ова:

Слични објави